Aktuality

12. 11. 2021: Dnes ráno jsme byli na sonu a březost máme oficiálně potvrzenou. Vzhledem k tomu, že Baruše za poslední týdny výrazně změnila chování, ani nás to moc nepřekvapilo. Z našeho aktivního a velmi zvědavého zviřátka se stal povaleč, který tráví většinu dne na gauči a za kamny. Dokonce to došlo tak daleko, že nás někdy nechá nakrmit králíky a slepice úplně samostatně! A ofrňuje při jídle, tenhle týden dvakrát  nedojedla večeři!

Štěňata by se měla narodit před vánoci. Kolik jich bude, je ve hvězdách, ale bude to spíš nějaký nižší/standartní počet, pan doktor viděl 3-4 kousky, což je v téhle fázi jen velmi hrubý odhad.

18. 10. 2021: Vážení přátelé - ANO! Máme nakryto! Arvik (Axis Sem Tam Kladně) a Baruška (Impala Bonasa Sorbus) mají zaděláno na štěňata! Po sobotním prvním neúspěšném pokusu to v neděli nakonec klaplo. Arvik je šikovný, nekonečně hodný a trpělivý pesan, Baruška sice dělala fóry, ale zdaleka ne takové, jak jsme se báli. A díky laskavému a odbornému vedení paní Vaňourkové, bez které bychom to my amatéři nejspíš nezvládli a které tímto velmi děkujeme, všechno nakonec dobře dopadlo. Případnou Baruščinu březost pak definitivně potvrdí (nebo vyvrátí) sonografické vyšetření za 25 dní, tj. zhruba kolem 11. 11.

11. 10. 2021: Je to tady, Baruše hárá! V pátek jdeme na vyšetření progesteronu, abychom mohli co nejlépe stanovit termín krytí, někdy během týdne/dvou bychom měli navštívit ženicha. (Arvík se už určitě těší...)

1. 10. 2021: Zatím pořád čekáme. Na Baruši sice nejsou vidět žádné pořádné změny, ale dneska se k nám na výletě přidal cizí pejsek a tvářil se zaujatě. Tak Baruško - šup šup, teď už by to šlo! (A pro zvědavce a nedočkavce - nás ženich č. 1 na krycím listu je Axis Sem Tam Kladně, tak si ho vygooglete, třeba tady: https://www.semtamkladne.cz/arvik-je-chovny-pes/)

23. 8. 2021: Abychom si ještě užili končící prázdniny, vyrazili jsme na skok do Alp, koneckonců máme to za rohem... Baruše byla v minulém životě nejspíš kamzík...

27. 7. 2021: Momentálně čekáme na hárání, které by mělo proběhnout někdy srpen/září, lejstra vyřízená, držte nám palce...

11. 7. 2021: Dnes jsme na poště vyzvedli průkaz původu s přeregistrací mezi chovné feny. A už týden máme doma dopis z ČMKU se schváleným názvem naší chovné stanice.

12.6. 2021: Výstava a bonitace v Berouně. Zjistili jsme, že naše vesnická feňule a naprostá výstavní amatérka je vlastně tajná královna krásy. Na výstavě v Berouně dnes Bara posbírala všechny tituly, které mohla: Impala Bonasa Sorbus - V1, CAC, nejlepší fena, BOB. A nakonec jsme úspěšně prošli bonitací!