Aktuality

11. 9. 2023: První chovný Holubovský voříšek je tu! Na víkendovém setkání strakáčů v Ostružně jsme se mimo jiné potkali s Toničkou (Antonie Holubovský voříšek), která v neděli vzorně reprezentovala na výstavě (V1, CAC) a hned poté také úspěšně prošla bonitací. Z Toničky vyrostla hezká a povahově skvělá fenka.  Zatím je to ještě mlaďoška a na štěňata má čas, ale už teď se těšíme na budoucí vnoučata a moc gratulujeme!

20. 7. 2023: Štěňatům je osm týdnů. Dnes dostala "na rozloučenou" odčervení, tentokrát už ve formě tablety, včera jsme je naposledy zvážili (Berta 3,79 kg, Bobina 3,55 kg, Budulín 2,92 kg, Běta 3,20 kg, Bonifác 4,05 kg) a na Rajče jsem ještě přidala poslední fotky a videa, než se nám naši draci přes víkend rozprchnou do světa.

Milí loupežníci, mějte se v nových smečkách krásně a dejte nám vědět, jak se vám daří! Přejeme vám i vašim dvounožcům, abyste našli spoustu vzájemného pochopení, lásky a společné radosti ze života a co nejmíň psích i lidských trampot. 

15. 7. 2023: Štěňatům běží osmý týden. O víkendu nás opustí první štěně - Barka, ostatní draci s námi ještě týden zůstanou. Včera jsme byli na veterině na kontrole vrhu, všechna štěňata jsou v pořádku, bez zálomků, kýl, poslechem zjistitelných srdečních vad, zuby v pořádku... prostě bez ztráty kytičky. Štěňata dostala čip a očkování, musíme je pochválit, ani u toho nekvikla, jen Berta se trochu vrtěla. Po příjezdu domů jsme je nechali pro jistotu ve vnitřní ohrádce, aby měla klidovější režim a nezačala hned venku řádit. Asi byla přece jen trochu unavená a vyzážitkovaná, protože celé odpoledne pospávala a nedožadovala se venčení na zahradě, jako to dělají obvykle. Do výběhu jsme je dali až pozdě večer, když už bylo venku snesitelně. Během tohohle týdne jsou štěňata ještě trošku akčnější. Vymezené prostory jsou jim malé, hned od rána se dožadují venčení na zahradě. Protože vědí, že za malou ohrádkou je veliký svět, pokoušejí se do něj proniknout. Dneska několikrát soustředěným koordinovaným náporem odsunula OSB desku od zdi a vypochodovala z ohrádky, předevčírem zase objevila únikovou cestu z venkovního výběhu skrz volnější pletivo u vrátek. Vrátka jsme zrušili a teď do výběhu lezeme už jen přes plůtek.  Včerejší váhy - Berta 3,4 kg, Barka 3,7 kg, Bobina 3,1 kg, Budulín 2,7 kg, Běta 2,8 kg, Bonifác 3,7 kg.    

8. 7. 2023: Štěňatům je šest týdnů a kousek a mají to u nás už za pár. Začínáme postupně chystat štěněčí výbavu. Pořídili jsme obojky, granule do zásoby, sušíme pamlsky a šijeme dečky, mezitím sbíráme bobky, krmíme děti i matku, stříháme drápky, nosíme štěňata do výběhu a domů, hrajeme si... Jsme vděční za letní možnost venčit štěňata na zahradě. Velký výběh si prckové náramně užívají. Řádí s ostatními sourozenci, perou se s hračkami, které mají k dispozici a vůbec všemožně zkoumají nový prostor (občas u toho sežerou něco, co nemají - kus trávy i s drnem, pecky z třešní...). Středeční zkoušku sirén štěňata venku prospala. Barku s Bobinou, které byly zrovna vzhůru, nový zvuk sice zaujal, ale když holky zjistily, že jsme v klidu, pokračovaly nevzrušeně v okusování našich maličkostí. Tento týden dostala štěňata další odčervení a také jsme jim do krmné dávky nově zařadili i granule. Jejich podíl budeme na úkor masozeleninových jídel postupně zvyšovat tak, aby byla na granule naučená, až půjdou do nových domovů. Aktuální váhy: Berta 2,94 kg, Barka 3,16 kg, Bobina 2,69 kg, Budulín 2,27 kg, Běta 2,45 kg, Bonifác 3,12 kg.

29. 6. 2023: V tomhle týdnu jsme štěňatům zvětšili bejvák, momentálně okupují podstatnou část našeho obýváku. Když je hezky, tráví část odpoledne ve výběhu na zahradě, kde nadšeně terorizují ostatní sourozence, matku, nebo nás. Existenci venkovního výběhu oceňují nejen štěňata, ale i my (čím víc hodin venku, tím míň bobků doma). Váhy štěňat po dnešku - Berta 2,24 kg, Barka 2,44 kg, Bobina 1,97 kg, Budulín 1,70 kg, Běta 1,84 kg, Bonifác 2,34 kg.

22. 6. 2023: Štěňatům jsou už čtyři týdny. Každý den teď vidíme nové a nové pokroky, zároveň se ale u nás ustaluje pravidelný denní režim typu "malí pejsci". Ráno v půl páté, v pět, se štěňata vzbudí, hodinu řádí, dostanou psí snídani, pak upadnou do kómatu a do sedmi chrní. Dopoledne většinou prospí, ale zároveň tajně číhají, jestli k nim přijde Baruše a dá jim cucnout, nebo jestli náhodou nejde dvounožec, od kterého by vyžebrali pohlazení, nebo oběd. Ten dostávají někdy po poledni. Během odpoledne mají postupně krátkých pauz, kdy jsou vzhůru, víc. Během nich si štěňata hrají buď spolu, nebo s Baruší, nebo s námi. Mezi druhou a čtvrtou odpoledne je pravidelně vážíme.  Když se štěňata vzbudí, snažíme se ohlídat, aby chodila čůrat na přebalovací podložku, kterou mají k dispozici vedle pelíšku.  (Minule se nám tenhle systém docela osvědčil, tak třeba to s výukou čistoty klapne i teď.). Večeři dostanou kolem osmé, pak většinou mají ještě jednu akčnější periodu, které přezdíváme "šelmí hodina" a pak to konečně všechno usne. Dneska dostala štěňata další odčervení a také jsme jim zprovoznili venkovní výběh, kde napoprvé strávila zhruba dvě hodiny. Ve výběhu se dnes také poprvé seznámila s miskou s vodou. Videa z prvních pár nesmělých minut ve výběhu zde: https://bara-strakata.rajce.idnes.cz/vrh_b_21.-22.6./
A ještě dnešní zaokrouhlené váhy -  Berta 1,68 kg, Barka 1,85 kg, Bobina 1,38 kg, Budulín 1,23 kg, Běta 1,33 kg, Bonifác 1,74 kg.

15. 6. 2023: Během tohoto týdne u nás nastaly velké pokroky. Se štěňaty začíná být sranda. Všechna už koukají a slyší, objevili jsme také první zuby. Během chvilek, kdy jsou vzhůru, pochodují prckové po bedně a zvědavě zkoumají prostor, nás, sourozence... Navzájem se okusují a tahají se za ocásky. Někdy se zkouší rozběhnout, ale pravidelně při tom upadnou. Změny se projevují i ve vzhledu. Množství černých skvrnek se zvětšuje a na nohách se objevují první hnědé flíčky, také začínají být vidět rozdíly mezi hladkosrstými a dlouhosrstými štěňaty.  Budoucí chlupaťáci mají přece jen jemnější, hladkou srst,  která je trochu delší za krkem a zvlněná na uších, ostatní mají srst na omak "ježatější" a na uších spíše rovnou. Zatím ještě bez záruky, ale vypadá to, že dlouhosrstá bude Bětka, Barka a asi i Budulín, krátkou srst bude mít Bonifác, Berta a asi i Bobina. Tenhle týden jsme také začali s příkrmy, štěňata dostala první opravdické psí jídlo (mletou krůtu s kozím kefírem) a hned napoprvé ho prakticky vdechla, žádné velké učení a zvykání se nekonalo. Dnešní váhy: Berta 1380 g, Barka 1395 g, Bobina 1035 g, Budulín 980 g, Běta 1089 g, Bonifác 1350 g.

7. 6. 2023: Štěňata zatím pořád většinou jen spí, nebo jí, ale je vidět, že tahle fáze fáze už brzo přejde. Během  posledních dní na nás sem tam mrklo nějaké to oko, a několikrát jsme štěňata přistihli, jak ožužlávají ucho nejbližšího sourozence, nebo někam "jdou" a používají při tom nohy (místo aby se plazila, jak to dělala dosud).  Také už jim v bílé srsti prorážejí první drobné černé skvrnky.  Vzhledem k tomu, že štěňata, včetně obou prcků, zdárně přibírají, námi pro jistotu zakoupené štěňečí mlíko jsme definitivně uklidili do komory. (Pokoušeli jsme se ho nabídnout Budulínovi - mlíko olízl, chvilku prskal a funěl a pak si šel utřít čumák o mámu.) Dnešní váhy: Berta 989 g, Barka 990 g, Bobina 638 g, Budulín 634 g, Běta má 791 g, Bonifác 958 g. Zítra máme v plánu návštěvu veteriny, štěňata dostanou první odčervení.

1. 6. 2023: Po týdnu se u nás všechno usadilo, Baruši i prckům se daří dobře. Štěňata k dnešnímu dni plus minus zdvojnásobila své porodní váhy - Berta dnes 692 g, Barka 709 g, Bobina 439 g, Budulín 431 g, Běta 584 g, Bonifác 671g. Jen Budulín to má s odřenýma ušima, protože je to rocker. Nikdy nespěchá a čeká, až bude na čepu něco jiného, než mlíko.

Na Rajče jsme přidali první várku fotek z tohoto týdne, kochat se můžete tady: https://bara-strakata.rajce.idnes.cz/

28. 5. 2023: Do záložky Vrh B jsme přidali jména, fotky a informace o jednotlivých štěňatech.

26.5. 2023: Štěňatům jsou dnes dva dny, zatím všechna prospívají. V Barušině nově otevřeném mléčném baru evidentně servírují plnotučné mléko, štěňata včera i dneska krásně přibrala. Naše nejmenší mrňouska měla sice po prvním dni mírňounký propad váhy (175 g), což je úplně normální, zato při dnešním měření nás příjemně překvapila, protože jsme navážili 201 g.  (Náš původní plán začít ji trochu přikrmovat, aby jí ostatní sourozenci moc neutekli, se tímto prozatím odkládá.) Pokud se zadaří, o víkendu bychom chtěli vyrobit nějakou dokumentaci a třeba vymyslet jména.

25. 5. 2023: Od včera je na světě vrh B - šest zbrusu nových Holubovských voříšků. Předporodní fáze tentokrát trvala docela dlouho, bylo vidět, že to pro Baruši není jen taková procházka růžovou zahradou. Nakonec to ale zvládla bez asistence veterináře a během včerejších dopoledních a odpoledních hodin přivedla na svět čtyři holky a dva kluky. Nejdřív ( v 10:40 a v 11:20) přišly na svět dvě holky krev a mlíko (330 a 336 g), v poledne se narodila naše nejmenší (ale zatím šikovná) fenka - 180g, krátce před jednou odpoledne se narodil první z kluků (220 g), pak následovala ještě jedna holka (257 g) po půl druhé a jako poslední se krátce před druhou vyvalil kluk jako buk (298 g). Štěňata jsou zatím v pořádku, zato Baruše opět, jak je jejím zvykem, odmítá standartním způsobem vydat placenty, takže se jich zase nemůžeme dopočítat. Kontrolní sono na veterině dneska ráno ukázalo, že se Baruše snad placent přes noc zbavila, pro jistotu ale jdeme na další kontrolu ještě zítra.

19. 4. 2023: Dnes jsme byli na sonu a jsou tam! Sonografie slouží fakticky jen pro potvrzení březosti, o případném počtu štěňat toho mnoho neříká, zatím to vypadá na nějaký standartní počet. (Což je dobře, Klapzubovu jedenáctku bychom stejně nechtěli.) Baruše má momentálně nechutenskou fázi, při jídle ofrňuje, snad jí to brzy přejde. Pokud vše půjde jak má, štěňata by se měla narodit koncem května (cca kolem 24.-27. 5.). Hugo má vlohy pro dlouhou srst, takže štěňata budou černožlutobílá a krátkosrstá, nebo dlouhosrstá.

28. 3. 2023: Máme nakryto! V sobotu jsme s Baruší navštívili Huga. Hugo je strakatý ďábel, který rozhodně ví, co se sluší a patří.  Naše "teta ze Sáby" sice ze začátku zase protestovala, ale protože je to hodná holka, nechala se námi přesvědčit. A protože svázaní byli jenom chviličku, dali jsme oběma pauzu, pořádně se prošli s Baroušem v místním lese a zkusili to znovu. Hugo Baruši jako ženich evidentně uchvátil, protože k našemu překvapení se napodruhé nechala nakrýt úplně dobrovolně, ba s nadšením. Případnou březost potvrdí (nebo vyvrátí) sonografické vyšetření za tři až čtyři týdny.   

23. 3. 2023: Dneska jsme byli na kontrole progesteronu, na námluvy za Hugem pojedeme o víkendu. Držte nám palce!

13. 3. 2023: Baruše si tentokrát pospíšila a hárá. Akci "vyber ženicha" jsme zvládli ve zrychleném režimu, krycí list máme vystavený, vysněným galánem a (doufejme) otcem dalších Holubovských voříšků bude krátkosrstý krasavec Hugo (oficiálně Cyrgo Nella Belavia) - https://www.strakaci.cz/scripts/admin/jedinci_zobraz.php?id=10008&typ_psa=pes&archiv=ne

1. 3. 2023: PLÁNUJEME VRH B! Abychom pořídili našim Áčkovým Voříškům nějaké polobráchy a poloségry, naplánovali jsme Baruši na letošní jaro a léto další vrh.  Baruše by měla hárat relativně brzo, v případě úspěchu by případná štěňata měla přijít na svět někdy v červnu....

10. 2. 2022: Dnes jsme byli naposledy na kontrole. Štěňata dostala třetí odčervení, tentokrát už ve formě tablety. Dnešní váhy jsou: Azor 4,05 kg, Tonča 3,40 kg, Alík 3,30 kg, Ajda 3,05 kg a Alan 2,80 kg. Na Rajče jsem přidala ještě poslední várku fotek a jedno video (takhle to u nás posledních pár dnů vypadá často). Zítra a pozítří nás štěňata opustí a rozjedou se do svých nových domovů.

Milí čeníšci, mějte se v tom velkém světě moc hezky, buďte zdraví a veselí a dělejte svým páníčkům jen radost. Bude se nám po vás stýskat, tak o sobě dejte vědět, jak se vám daří!

2. 2. 2022: Péče o štěňata nám zabírá čím dál tím víc našeho času, takže jsme nějak prošvihli naše pravidelné týdenní hlášení. Máme pocit, že celý den (a část noci) trávíme krmením štěňat, feny, sbíráním bobků, výměnou počůraných podložek, vracením roztahaných podložek na své místo, hlazením spojeným s okusováním našich dvounohých maličkostí a hlavně hlídáním, aby štěňata nesežrala nějakou část výběhu. Naše představa, že štěňata se pohybují v bezpečném prostoru vzala za své poté, co během krátkého intervalu vypreparovala a okousala nepropustnou plastovou vrstvu ze dna pelíšku, v jednom z bobků jsme našli (standartně nedostupné) třásně z koberce, a třikrát během pár minut jsme jim museli vzít podložku na čůrání, protože ta je přece nejlepší na rozcupování. Jo a Azor dneska utekl z výběhu, protože se mu konečně podařilo odsunout OSB desku od zdi (už se o to pokoušel nějakou dobu, ale vždycky byl včas odloven). Vynalézavost našich malých draků prostě nezná mezí. A když konečně všichni usnou, plížíme se potichu kolem, aby ten klidný okamžik ještě chvilku vydržel.  Dnešní zaokrouhlené váhy: Azor 3,45 kg, Tonča 2,85 kg, Alík 2,80 kg, Ajda 2,55 kg, Alan 2,40 kg (Ajda vzala granule konečně na milost, kdežto Alan potřebuje prozkoumat spoustu zajímavějších věcí než je miska s jídlem.)

Minulý čtvrtek jsme byli opět na kontrole - štěňata dostala pas, jsou naočkovaná a očipovaná. Musíme je pochválit, při očkování a zavádění čipů byla v pohodě, ani nekvíkla, nebo jen maličko. Všechna jsou v pořádku (bez zálomků, kýly, plíce a srdce v pořádku, skus v pořádku, až na Ajdu, která má drobný podkus, který se ještě může srovnat). Na poslední kontrolu a odčervení jdeme za týden a pak už naši loupežníci pofrčí do nových domovů.

20. 1. 2022: Tenhle týden jsme štěňatům zvětšili bejvák, ten starý už jim byl malý a hrozilo, že přelezou (spíš přepadnou) přes zábranu, kterou tam měli. S novým prostorem se štěňatům trochu porouchala jejich schopnost dojít se vyčůrat a vykadit na podložku, kterou už většinou docela hezky ovládala, ale po pár dnech už se to zase postupně lepší. Ve výběhu jsme museli na několikrát vychytat drobné mouchy - třeba vymyslet, jak umožnit Baruši samostatně chodit dovnitř a ven, také jsme museli upravit skladbu "podlahové krytiny" (Ajda není zrovna jedlík, co týče "psí" potravy, zato při snaze sežrat podložku z kokosových vláken prokázala neobvykle veliké soustředění). Do výběhu jsme umístili misku s vodou, kterou štěňata postupně objevují (kromě toho, že se misku v pravidelných intervalech některý z nich pokusí odvléct a převrhnout, také trochu ochutnávají). Aktuální váhy: Azor 2175 g, Tonča 1896 g, Alík 1797 g, Alan 1685 g a Ajda 1630 g (na gramy moc nehleďte, štěňata se na váze vrtí, utíkají z ní, desítky gramů lítají a o nějakém přesném čísle se nám teď může už jen zdát. Každodenní vážení nám dneska slouží spíš jen jako ujištění, že všechna plus minus rostou a není žádné, které by dlouhodobě neprospívalo).

13. 1. 2022: Štěňatům jsou čtyři týdny. Dnes jsme byli na veterině na druhém odčervení, pan doktor štěňata prohlédl, zvážil, zkontroloval pupeční kýly, mízní uzliny, poslechl si srdce (v téhle fázi by byly slyšet jen nějaké větší/střední vady) a nenašel nic nestandartního. Na další kontrolu, tentokrát velkou, oficiální, se zápisem do přihlášky vrhu, jdeme za dva týdny. Štěňata spí čím dál tím míň, začínáme získávat (zatím jen matnou) představu, jaký hukot tady bude za měsíc. Aktuální váhy: Azor 1685 g, Alan 1420 g, Tonča 1370 g, Alík 1366 g, Ajda 1333 g.

7. 1. 2022: Štěňata mají za sebou třetí týden života. Aktuální váhy: Azor 1355 g, Alan 1190 g, Alík 1144 g, Ajda 1090 g, Tonička 1070 g. Za poslední týden se z většinou spících válečků stávají malé srandovní pejsčí miniatury, kterým pracovně přezdíváme "raptoři" (protože dělají zvuky jako z Jurského parku). Všichni na nás už kulí kukadla,  ožužlávají sebe, mamku i sourozence a perou se mezi sebou (většinou u toho upadnou). Už také dostali své opravdické psí jídlo a včera jsme objevili první zuby. Protože se na ně doma nemůžeme dost vynadívat, jaká je s prcky zábava, přidali jsme na Rajče kromě pár fotek i videa, abyste měli představu i vy. (Kdyby někomu hodně vadily reklamy u videí, napište, pošlu vám to přes Úschovnu.)

30. 12. 2021: Aby se nám to sem všechno vešlo, vytvořili jsme profil na Rajčeti, kam budeme přidávat fotky (už jich tam pár je, tak se můžete kochat): https://bara-strakata.rajce.idnes.cz/

30. 12. 2021: Štěňatům jsou dnes dva týdny. Pořád ještě většinu času jenom spí, nebo jí. Přesto je vidět pokroky - postupně se jim otevírají oči, na tlapičkách a tlamce se jim začínají objevovat drobné tečky a začínají se projevovat i různými zvuky připomínající budoucí štěkot a vrčení. Také začínají "pochodovat" po bedničce a zužlat si navzájem uši a jiné výběžky, na které cestou narazí. Dnes jsme jim ostříhali drápky a byli jsme na veterině na kontrole a prvním odčervení. Štěňata vážíme každý den, všechna hezky tloustnou, po dnešním vážení mají Azor 1007 g, Alík 860 g, Alan 854 g, Ajda 776 g, Tonička 768g.

Hodně radosti pod stromečkem a plodný příští rok přejí Voříšci
Hodně radosti pod stromečkem a plodný příští rok přejí Voříšci

24. 12. 2021: Všechna štěňata už zdvojnásobila svou porodní váhu a daří se jim dobře. Jen Azor má krizi identity, protože pije, jako by byl doga dánská. Zatímco štěňata spala, vytáhli jsme odpoledne poprvé  Barouše na kratičkou vycházku na louku za vsí. Nadšeně běhala od krtiny ke krtině a já si teprve dnes uvědomila, jak moc se předtím valila, když měla štěňata ještě v břiše.

20. 12. 2021: Do záložky "VRH A" jsme přidali jména, fotky a informace o jednotlivých štěňatech.

17. 12. 2021: Dnešní kontrola dopadla dobře - pan doktor naordinoval další oxytocin a nakonec zkonstatoval, že se Baruše čistí dostatečně a že nás chce vidět až před Silvestrem. Štěňata se mají k světu, od včera všechna přibrala. Aby ne, když pořád jen jí, nebo spí (nebo kadí, aby to bylo kompletní). Po včerejšku, kdy Baruše neměla chuť na nic jiného, než vývar (byl moc dobrý, trochu jsme si dali i my) se dnes postupně začíná pořádně krmit. A také pochopila, že když se vyběhne na dvůr vyčůrat, štěňata mezitím záhadně nezmizí. O víkendu bychom rádi pořídili nějakou obrazovou dokumentaci a třeba vymysleli jména, pak se zase pochlubíme.

16. 12. 2021: Dneska jsme u nás sloužili noční - a nad ránem se u nás narodilo pět Holubovských voříšků. Baruška i mimina jsou zatím v pořádku. První štěně (kluk jako buk, 328 g) přišlo na svět ve čtvrt na dvě v noci, následoval další kluk (232 g) po druhé hodině, a po krátké chvilce holka (263 g) v půl třetí ráno. Pak si dala Baruška pauzu a ve čtvrt na pět a v půl páté porodila ještě jednoho kluka (250 g) a fenku (zase 250g). Vlastní porod zvládla Baruška dobře - radit jsme jí nemuseli, skoro všecko si zorganizovala sama, jen u některých prcků jsme jí pomohli přetrhnout pupeční šňůru. Drobná vada na kráse celého procesu je, že Baruška odmítá vydat placenty, takže jsme dnes dopoledne strávili na veterině, kde jí pan doktor naordinoval oxytocin a zítra jdeme zase na kontrolu, abychom zjistili, jestli z ní vyšlo všechno, co mělo.

12. 11. 2021: Dnes ráno jsme byli na sonu a březost máme oficiálně potvrzenou. Vzhledem k tomu, že Baruše za poslední týdny výrazně změnila chování, ani nás to moc nepřekvapilo. Z našeho aktivního a velmi zvědavého zviřátka se stal povaleč, který tráví většinu dne na gauči a za kamny. Dokonce to došlo tak daleko, že nás někdy nechá nakrmit králíky a slepice úplně samostatně! A ofrňuje při jídle, tenhle týden dvakrát  nedojedla večeři!

Štěňata by se měla narodit před vánoci. Kolik jich bude, je ve hvězdách, ale bude to spíš nějaký nižší/standartní počet, pan doktor viděl 3-4 kousky, což je v téhle fázi jen velmi hrubý odhad.

18. 10. 2021: Vážení přátelé - ANO! Máme nakryto! Arvik (Axis Sem Tam Kladně) a Baruška (Impala Bonasa Sorbus) mají zaděláno na štěňata! Po sobotním prvním neúspěšném pokusu to v neděli nakonec klaplo. Arvik je šikovný, nekonečně hodný a trpělivý pesan, Baruška sice dělala fóry, ale zdaleka ne takové, jak jsme se báli. A díky laskavému a odbornému vedení paní Vaňourkové, bez které bychom to my amatéři nejspíš nezvládli a které tímto velmi děkujeme, všechno nakonec dobře dopadlo. Případnou Baruščinu březost pak definitivně potvrdí (nebo vyvrátí) sonografické vyšetření za 25 dní, tj. zhruba kolem 11. 11.

11. 10. 2021: Je to tady, Baruše hárá! V pátek jdeme na vyšetření progesteronu, abychom mohli co nejlépe stanovit termín krytí, někdy během týdne/dvou bychom měli navštívit ženicha. (Arvík se už určitě těší...)

1. 10. 2021: Zatím pořád čekáme. Na Baruši sice nejsou vidět žádné pořádné změny, ale dneska se k nám na výletě přidal cizí pejsek a tvářil se zaujatě. Tak Baruško - šup šup, teď už by to šlo! (A pro zvědavce a nedočkavce - náš ženich č. 1 na krycím listu je Axis Sem Tam Kladně, tak si ho vygooglete, třeba tady: https://www.semtamkladne.cz/arvik-je-chovny-pes/)

23. 8. 2021: Abychom si ještě užili končící prázdniny, vyrazili jsme na skok do Alp, koneckonců máme to za rohem... Baruše byla v minulém životě nejspíš kamzík...

27. 7. 2021: Momentálně čekáme na hárání, které by mělo proběhnout někdy srpen/září, lejstra vyřízená, držte nám palce...

11. 7. 2021: Dnes jsme na poště vyzvedli průkaz původu s přeregistrací mezi chovné feny. A už týden máme doma dopis z ČMKU se schváleným názvem naší chovné stanice.

12.6. 2021: Výstava a bonitace v Berouně. Zjistili jsme, že naše vesnická feňule a naprostá výstavní amatérka je vlastně tajná královna krásy. Na výstavě v Berouně dnes Bara posbírala všechny tituly, které mohla: Impala Bonasa Sorbus - V1, CAC, nejlepší fena, BOB. A nakonec jsme úspěšně prošli bonitací!